FEMA: Region Rostów zagrożony poważnymi pożarami

Od 15 maja do 17 maja 2019 r. w miejscach w rejonie Rostowa spodziewane jest zagrożenie pożarowe czwartej i piątej klasy. Poinformowano o tym w służbie prasowej Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych w regionie Rostów. W powiatach Aksai i Myasnikov spodziewane jest awaryjne zagrożenie pożarowe piątej (maksymalnej) klasy.

«Wysokie zagrożenie pożarowe (czwarta klasa) jest możliwe w północnej połowie regionu Azov, w Kuibyshevsky, Matveevo-Kurgan powiatów,» służby prasowej ministerstwa powiedział.

Pożary mogą wystąpić w lasach, trzlcach i budynkach znajdujących się w strefie zagrożenia pożarowego. Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych ostrzegło, że w okresie ewentualnych pożarów w lasach nie może być.

W razie pożaru zadzwoń pod numer telefonu komórkowego 101 lub z telefonu stacjonarnego 01.

Wcześniej 161.RU poinformowało o ostrzeżeniu przed burzami: w regionie wystąpią burze z piorunami i wiatrem.

Pora deszczowa jest otwarta: jaka pogoda czeka mieszkańców Rostowa w ostatni weekend maja

Według prognostów, sezon majowych pryszniców w Rostowie można uznać za otwarty. W ciągu najbliższych trzech dni co jakiś czas będzie padać, zapowiadają się meteorolodzy Pogoda.161.RU. Ale upał też nikt nie anulował.

Po południu, 29 maja, powietrze ogrzeje się do 26 stopni. Ale cały dzień będzie pochmurny i deszczowy. W nocy termometr spadnie do 17 stopni, – zapowiadają prognostycy.

W sobotę będzie chłodniej, 19 stopni. Obiecuj chmury i opady. A rankiem 31 maja wyjaśni się, ale po południu znowu się wyleje. W ciągu dnia termometr zatrzyma się na 21 stopni, a wieczorem wzrośnie do 22 stopni.

Dzień wcześniej, 28 maja, pisaliśmy o ostrzeżeniu przed burzami. W Rostowie od 28 do 30 maja będzie wiał silny wiatr w porywach do 15-18 m/s. A w niektórych regionach regionu Rostowa w tym czasie wystąpią silne ulewy z burzami i gradem.

Niestandardowa zawartość w standardowym układzie: jakie projekty można realizować za pomocą 161.RU

Jeśli chcesz wdrożyć specjalny projekt na stronie 161.RU, ale wolisz klasyczny układ (zamiast Tilda Publishing), zapoznaj się z możliwościami niestandardowego przesyłania materiału na naszym zasobie.

1. Movehen Wideo

Możemy tworzyć filmy z grafiką i niezwykłym designem (dla wiadomości / artykułów na portalu lub portalach społecznościowych Instagram i VKontakte). Warunki realizacji są od 3 do 14 dni, koszt – od 3000 rubli.

2. Ankieta lub test

Możemy opracować ankietę (klient i czytelnicy zobaczą liczbę użytkowników, którzy wybrali jedną z opcji odpowiedzi – w liczbie lub procentu) lub test z poprawnymi / złymi odpowiedziami.

Okres realizacji wynosi od 1 dnia, koszt – od 5000 rubli.

Przykładowe:

Jak długo trwa samoizolacja? Obstawiamy.

Jak długo trwa samoizolacja? Obstawiamy.
Mam nadzieję, że wkrótce się skończy.
Wygląda na to, że ta historia będzie ciągnąć się przez kilka miesięcy.
Badanie próbki:

3. Prosta infografika

4. Infografika 3D/infografika wideo

Okres rysunku wynosi od 2 tygodni, koszt – od 12 000 rubli.

Treści rozrywkowe zawsze przyciągają uwagę użytkowników, nawet trudne do dostrzeżenia tematy możemy pokonać ciekawe, proste i zrozumiałe.

Czas realizacji – od 3 dni, koszt – od 5000 rubli za mini-serię 3 zdjęć.

6. Karty

Jeden z najpopularniejszych formatów Tilda Publishing, który jest dostępny w klasycznym układzie. Zdjęcia narysowane przez naszego projektanta. Okres realizacji – od 3 dni, koszt – od 5000 rubli za mini-serię 3 zdjęć.

7. Projekt na kartach

Okres realizacji wynosi 1 dzień, koszt wynosi od 5000 rubli do standardowej ceny za publikację. Zalety kart są wygodne w użyciu do recenzji, ponieważ po lewej stronie tekstu znajduje się klikalne menu z przejściem na określoną kartę. Użytkownik uzyskuje szybki dostęp do informacji, które go interesują.

8. Pliki audio

Jeśli robisz podcast, masz plik audio lub nagranie SoundCloud, które chcesz skierować do odbiorców portalu 161.RU, opracujemy dla Ciebie atrakcyjny film lub obraz i zbudujemy dźwięk w standardowym materiale. Być może masz oryginalne nagranie rozmowy z prelegentem – można je przesłać w formacie tekstowym i uwzględnić w pliku audio publikacji dla tych, którzy nie czują się komfortowo, aby przeczytać cały materiał i łatwiej go słuchać (jedyny warunek – nagranie powinno być studyjne, bez żadnego hałasu z zewnątrz).

Ramy czasowe dla opracowania wciągającego obrazu jest od 1 dnia, film jest od 3 dni. Koszt wynosi od 3000 rubli.

Upał odchodzi: jaka pogoda czeka Rostów w ciągu najbliższych pięciu dni

Następne pięć dni w Rostowie nad Donem będzie słońce, chmury, a nawet deszcz. Prognostycy obiecują niewielki spadek temperatury. Dlatego zalecamy przygotowanie parasoli lub płaszczy przeciwdeszczowych.

W poniedziałek, 20 maja, pogoda będzie pogodna w Rostowie. Temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi 26… 27 stopni, w nocy 12 stopni… 13 stopni. Wiatr powieje z północnego wschodu, 5 metrów na sekundę.

We wtorek, 21 maja, będzie słonecznie. W ciągu dnia termometr osiągnie 26 stopni Celsjusza, a w nocy spadnie do 16 stopni. Wiatr będzie wschodni, 4.3 metry na sekundę.

«W środę, 22 maja, będzie trochę deszczu, wiatr jest południowo-wschodni, 3 metry na sekundę. Temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi 19… 20 stopni, w nocy – 16, – zapowiadają prognostycy.

W czwartek, 23 maja, w stolicy Don będzie pochmurno, możliwe małe opady. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 23 stopni, a w nocy spadnie do 16 stopni.

W piątek, 24 maja, będzie również pochmurno, w nocy przelotnie popada deszcz. Wiatr powieje z południowego zachodu, 4 metry na sekundę. Kolumna termometru w ciągu dnia pokaże 24 stopnie, a w nocy bez zmian – 16 stopni.

Wąsaty, ogoniasty, beztroski: koty (i nie tylko) na wiosennych ulicach Rostowa – fotorelacie

Pierwszego wiosennego dnia mieszkańcy Rostowa wylali się na ulicę – prowadzić tańce, jeść naleśniki z ciepłem, spędzać zimę. Mieszkańcy tłumnie przybywali do głównych parków miasta, aby «bawić się z dziećmi», ale w konkursach i warsztatach dorośli uczestniczyli jeszcze bardziej entuzjastycznie niż dzieci. Korespondent 161.RU chodził po głównych obszarach, gdzie obchodzony był Maslenitsa, i dowiedział się, dlaczego święto jest tak popularne wśród obywateli i gdzie były traktowane do wolnych naleśników.

W 2020 r. Tydzień Ropy naftowej rozpoczął się 24 lutego, a 1 marca główny, który kończy swój dzień, upadł. W Parku Lewego Brzegu zabawa rozpoczęła się rano. Duzi i mali mieszkańcy miasta bawili się ze sceny animatorami i zespołami ludowymi. Ci, którzy chcieli, mogli sprawdzić swoją siłę i spróbować wspiąć się na szczyt drewnianego filaru.

«Na pierwszy rzut oka nie jest to prosta sprawa. Słup jest niski, ale gładki i ślizga się, gdy się na nim wspinasz – wyjaśnił jeden z chłopaków, który próbował poradzić sobie z zadaniem.

Nie było sleight dnia, którzy mieli szczęście. Za zwycięstwo w teście rozdane nagrody – termos i małe urządzenia. Ci, którzy nie odnieśli sukcesu, zostali nagrodzeni za odwagę różnymi drobnymi pamiątkami.

Tymczasem w Parku Rewolucji tłum zaczął od pieśni i tańców. Obywatele z przyjemnością prowadzili tańce i bawili się w «Ruceek» – tradycyjnej rosyjskiej zabawie, gdzie uczestnicy, stając się parami po sobie, tworzą swego rodzaju «tunel», przez który na zmianę udają się do końca. Wielu przyszło tu, aby uczcić Maslenitsa jako rodzinę, ale byli też tacy, którzy przybyli na wakacje sami.

«Wiedziałem, że to będzie święto, a ja przyszedłem się spotkać», przyznała dziewczyna, która uczestniczyła w prawie wszystkich konkursach i tańcach.

Jeden z konkursów – podrzucając naleśniki na łopatę – wywołał prawdziwe poruszenie. Kolejka do atrakcji rozciągała się na kilka metrów. Ci, którzy chcieli, otrzymali łopaty i kartonowe naleśniki, które za pomocą narzędzia trzeba było wrzucić do kosza. Szczęśliwcy otrzymali jogurty. Mniej szczęścia poszło na kiełbaski, które rozdawano w pobliżu.

Jeśli chodzi o naleśniki, prawie wszędzie można było je kupić – 100 rubli za dwie sztuki. Bezpłatne leczenie tylko w parku w dniu 1 maja. Tutaj święto było bardziej skoncentrowane na dzieciach i rozpoczęło się wcześnie rano. Uczestnicy konkursów i kursów mistrzowskich za wypróbowanie otrzymali kartonowe «słońca», które można było wymienić na naleśniki. Przed południem podobizna w parku została już spalona, a Maslenitsa prawie się skończyła.

Darmowe naleśniki były dostępne tylko w niektórych miejscach miasta, na przykład w parku 1 maja
Darmowe naleśniki były dostępne tylko w niektórych miejscach miasta, na przykład w parku 1 maja

Zdjęcie: Victoria Sapunova

«Nie widzieliśmy go za darmo, ale to nie jest problem: przywieźliśmy naleśniki i herbatę z domu», firma emerytów w Gorky Park powiedział reporterowi 161.RU. Na wakacjach zebrali się od rana – umieścić na ciepłe ubrania, zaopatrzony termos i traktuje tańczyć do wieczora.

W Gorky Park, nie przepychać. Wiele osób przyjeżdża, aby uczcić Maslenitsa tutaj, ponieważ, według obywateli, tutaj – najciekawsze.

«Przyjeżdżamy tu do Maslenitsa co roku, to nasza tradycja. Nawet gdy tego dnia padał deszcz, nadal przychodzili. Kiedyś poszliśmy do parku «Przyjaźń» w pobliżu domu, ale tam nam się nie podobało, więc idziemy tutaj – wyjaśniła kobieta, która przyszła do parku z wnukiem.

Ona, podobnie jak wiele innych, przez kilka godzin czekała na główne widowisko – płonącą wypchaną zimę. Nasi przodkowie wykonali ten rytuał, aby «pochować» zimno i wezwać do dobrego samopoczucia i płodności, a popioły pozostawione z podobizny zostały posypane polami. Dziś to po prostu zabawa.

Z głównej sceny parku po raz kolejny przywitał się z wiosną i ku uciesze zgromadzonych podpalił trzymetrową słomianą młodą damę z tekturową twarzą topowego modelu. Podobizna spaliła się tylko przez kilka minut. Po usunięciu historycznych filmów na swoich telefonach, większość mieszkańców Rostowa rozproszyła się.

Wcześniej 161.RU opublikował esej fotograficzny o tym, jak spalono podobizny i płonęły naleśniki w Rostowie. Zobacz najlepsze zdjęcia z karnawału w parkach miejskich.

Ostrzeżenie przed burzami: silne ulewy przejdą przez południowy region Rostowa do końca maja 27

Według Rostowskiego Centrum Hydrometeorologicznego, w ciągu najbliższych 1-3 godzin i do końca dnia 27 maja przez region Rostów przejdą ulewne deszcze, ulewy z burzami i grad. Prędkość wiatru wzrośnie 20-23 metrów na sekundę. Poinformowano o tym w służbie prasowej Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych w regionie Rostów.

«Chmury nadchodzą teraz z zachodu na wschód, wpływając głównie na południową połowę regionu», powiedział 161.RU przedstawiciel Hydrometeorologicznego Centrum.

Przy takiej pogodzie trzeba być ostrożnym i ostrożnym, jak najmniej, aby pozostać na ulicy, nie być sobą i nie parkować samochodów w pobliżu linii energetycznych, drzew, billboardów i gablot.

W razie potrzeby zadzwoń pod numer telefonu komórkowego 101 lub stacjonarny 01.

Burza z piorunami, grad, wiatr: pogoda zepsuje Don

Dzisiaj, 22 maja, w ciągu najbliższych dwóch do trzech godzin w regionie Rostów, począwszy od południowych regionów, prognostycy zapowiadają ulewne deszcze, burze, grad i porywisty wiatr do 20-23 m/s.

«Trzeba być ostrożnym i ostrożnym, konieczne jest, aby wykluczyć obecność ulicy jak najwięcej, gdy parkowanie samochodów być bardzo ostrożnym, aby uniknąć w pobliżu linii energetycznych, drzew, billboardów i gabloty», powiedział serwis prasowy Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych w regionie Rostów.

W nagłych wypadkach zadzwoń pod numer 101.