Wąsaty, ogoniasty, beztroski: koty (i nie tylko) na wiosennych ulicach Rostowa – fotorelacie

Pierwszego wiosennego dnia mieszkańcy Rostowa wylali się na ulicę – prowadzić tańce, jeść naleśniki z ciepłem, spędzać zimę. Mieszkańcy tłumnie przybywali do głównych parków miasta, aby «bawić się z dziećmi», ale w konkursach i warsztatach dorośli uczestniczyli jeszcze bardziej entuzjastycznie niż dzieci. Korespondent 161.RU chodził po głównych obszarach, gdzie obchodzony był Maslenitsa, i dowiedział się, dlaczego święto jest tak popularne wśród obywateli i gdzie były traktowane do wolnych naleśników.

W 2020 r. Tydzień Ropy naftowej rozpoczął się 24 lutego, a 1 marca główny, który kończy swój dzień, upadł. W Parku Lewego Brzegu zabawa rozpoczęła się rano. Duzi i mali mieszkańcy miasta bawili się ze sceny animatorami i zespołami ludowymi. Ci, którzy chcieli, mogli sprawdzić swoją siłę i spróbować wspiąć się na szczyt drewnianego filaru.

«Na pierwszy rzut oka nie jest to prosta sprawa. Słup jest niski, ale gładki i ślizga się, gdy się na nim wspinasz – wyjaśnił jeden z chłopaków, który próbował poradzić sobie z zadaniem.

Nie było sleight dnia, którzy mieli szczęście. Za zwycięstwo w teście rozdane nagrody – termos i małe urządzenia. Ci, którzy nie odnieśli sukcesu, zostali nagrodzeni za odwagę różnymi drobnymi pamiątkami.

Tymczasem w Parku Rewolucji tłum zaczął od pieśni i tańców. Obywatele z przyjemnością prowadzili tańce i bawili się w «Ruceek» – tradycyjnej rosyjskiej zabawie, gdzie uczestnicy, stając się parami po sobie, tworzą swego rodzaju «tunel», przez który na zmianę udają się do końca. Wielu przyszło tu, aby uczcić Maslenitsa jako rodzinę, ale byli też tacy, którzy przybyli na wakacje sami.

«Wiedziałem, że to będzie święto, a ja przyszedłem się spotkać», przyznała dziewczyna, która uczestniczyła w prawie wszystkich konkursach i tańcach.

Jeden z konkursów – podrzucając naleśniki na łopatę – wywołał prawdziwe poruszenie. Kolejka do atrakcji rozciągała się na kilka metrów. Ci, którzy chcieli, otrzymali łopaty i kartonowe naleśniki, które za pomocą narzędzia trzeba było wrzucić do kosza. Szczęśliwcy otrzymali jogurty. Mniej szczęścia poszło na kiełbaski, które rozdawano w pobliżu.

Jeśli chodzi o naleśniki, prawie wszędzie można było je kupić – 100 rubli za dwie sztuki. Bezpłatne leczenie tylko w parku w dniu 1 maja. Tutaj święto było bardziej skoncentrowane na dzieciach i rozpoczęło się wcześnie rano. Uczestnicy konkursów i kursów mistrzowskich za wypróbowanie otrzymali kartonowe «słońca», które można było wymienić na naleśniki. Przed południem podobizna w parku została już spalona, a Maslenitsa prawie się skończyła.

Darmowe naleśniki były dostępne tylko w niektórych miejscach miasta, na przykład w parku 1 maja
Darmowe naleśniki były dostępne tylko w niektórych miejscach miasta, na przykład w parku 1 maja

Zdjęcie: Victoria Sapunova

«Nie widzieliśmy go za darmo, ale to nie jest problem: przywieźliśmy naleśniki i herbatę z domu», firma emerytów w Gorky Park powiedział reporterowi 161.RU. Na wakacjach zebrali się od rana – umieścić na ciepłe ubrania, zaopatrzony termos i traktuje tańczyć do wieczora.

W Gorky Park, nie przepychać. Wiele osób przyjeżdża, aby uczcić Maslenitsa tutaj, ponieważ, według obywateli, tutaj – najciekawsze.

«Przyjeżdżamy tu do Maslenitsa co roku, to nasza tradycja. Nawet gdy tego dnia padał deszcz, nadal przychodzili. Kiedyś poszliśmy do parku «Przyjaźń» w pobliżu domu, ale tam nam się nie podobało, więc idziemy tutaj – wyjaśniła kobieta, która przyszła do parku z wnukiem.

Ona, podobnie jak wiele innych, przez kilka godzin czekała na główne widowisko – płonącą wypchaną zimę. Nasi przodkowie wykonali ten rytuał, aby «pochować» zimno i wezwać do dobrego samopoczucia i płodności, a popioły pozostawione z podobizny zostały posypane polami. Dziś to po prostu zabawa.

Z głównej sceny parku po raz kolejny przywitał się z wiosną i ku uciesze zgromadzonych podpalił trzymetrową słomianą młodą damę z tekturową twarzą topowego modelu. Podobizna spaliła się tylko przez kilka minut. Po usunięciu historycznych filmów na swoich telefonach, większość mieszkańców Rostowa rozproszyła się.

Wcześniej 161.RU opublikował esej fotograficzny o tym, jak spalono podobizny i płonęły naleśniki w Rostowie. Zobacz najlepsze zdjęcia z karnawału w parkach miejskich.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *