Rostov’s Chat Chatter wygrywa konkurs dla dziennikarzy

Rostelecom był cyfrowym partnerem konkursu dziennikarzy Iskra South, który odbywa się corocznie przez think tank Expert-South. Krajowy Dostawca Technologii Cyfrowej wsparł kategorię Best Digital Publishing i zorganizował 100 Mb/s Wi-Fi dla gości i uczestników.

Zwycięzcą nominacji został felietonista Rusłan Melnikow za publikację «Chat-chatter». Materiał wprowadza czytelników w nowy trend na rynku pracy – przejście wstępnego wywiadu przy zatrudnianiu robota – chatbota. Rostelecom wręczył autorowi nagrodę specjalną – rozszerzony zestaw systemu Smart Home, który zapewnia bezpieczeństwo obudowy i możliwość zdalnego sterowania urządzeniami gospodarstwa domowego.

«W tym roku jury ekspertów i Rostelecom jednogłośnie zgodziły się na zwycięską pracę. Rusłan Melnikow znalazł ciekawy temat i w pełni go ujawnił w publikacji: przedstawił plusy i minusy nowej usługi, opinie stron i ekspertów, a co najważniejsze – pozostawił czytelnikowi prawo do wycofania się. Naszym celem jest uczynienie poparcia dla nominacji cyfrowej «Iskry Południa» dobrą tradycją, ponieważ jest to zgodne z naszą strategią. Już po raz dziewiąty Rostelecom organizuje federalny konkurs dziennikarzy i blogerów «Razem dla cyfrowej przyszłości» mający na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na cyfryzację kraju – powiedział Wiaczesław Plekhanow, dyrektor Departamentu Komunikacji Zewnętrznej makroregionu Rostelecomu.

Nominacja do digitalizacji w konkursie «Iskra Południa» już drugi rok. W tym sezonie zgłoszono do niego 18 prac z mediów regionalnych i regionalnych.

«Nieustannie pracujemy nad składem nominacji i dostosowujemy je do wpływu czasu. Digitalizacja jest tematem wiedzy specjalistycznej dla Rostelecom i jest dla nas bardzo istotna, więc tutaj cieszymy się, że możemy znaleźć wsparcie dla siebie nawzajem», powiedział Vladimir Kozlov, dyrektor generalny Expert South Analytical Center.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *