Ratunek od zamknięcia: «Teatr 18» w Rostowie znalazł nową siedzibę

Drugi pokój został znaleziony na 18 linii niezależnego Rostowa «Teatr 18». Wkrótce trupa będzie oparta na 16 Linii. Zostało to ogłoszone na konferencji prasowej przez dyrektora artystycznego Jurija Muravitsky’ego.

«Teatr się rozrasie. Chcemy, aby życie się w nim zagoiło i potrzebujemy do tego miejsca. Pokój w Centrum Sztuki Makaronka pozostanie, a druga przestrzeń będzie na 16 linii. To właśnie tam uruchomimy nowy projekt, Open Area. Jest przeznaczony dla autorów i reżyserów inicjatywy. Najlepsze pomysły zostaną zawarte na naszej scenie. Tak więc teatr będzie miał nową funkcję – platformę toczenia – wyjaśnił Muravitsky.

Na początku lutego Jurij Muravitsky opowiedział o trudnej sytuacji w Teatrze 18 na swojej stronie na Facebooku. Khudruk zauważył, że teatr po raz pierwszy od wielu lat przyniósł prestiżową Nagrodę Złotej Maski do południowej stolicy i powiedział, że władze go nie popierają. Muravitsky dodał, że latem teatr może być zamknięty, ponieważ jest mało widzów.

Wcześniej 161.RU napisał, że rząd zareagował na kryzys «Teatru 18». Zastępca gubernatora Igor Guskov powiedział, że rząd jest gotowy dać pieniądze, ale najpierw chcą zobaczyć szacunki kosztów.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *