Przeniesienie babci do Internetu: mieszkańcy Rostowa nad Donem zaoferowali udział w akcji

Operator komórkowy Tele2 rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę kampanię społeczną «Bring Your Grandmother to the Internet». Jego celem jest zwrócenie uwagi na niedogodności, z jakimi boryka się starsze pokolenie ze względu na niezdolność do korzystania z nowoczesnych technologii. Projekt Tele2 ma na celu edukowanie osób starszych na temat mobilnego Internetu i opanowanie jego możliwości.

Mobilny Internet skupia aktywnych użytkowników Internetu i dystansuje się od nich starsze pokolenie, które nie nadąża za rozwojem technologii cyfrowych. Tele2 uważa, że wnuki mogą stać się przewodnikami osób starszych do świata Internetu. W ich mocy, aby uczynić życie bliskich znacznie łatwiejsze, nauczanie korzystania z popularnych usług i aplikacji.

Kamerzysta nakręcił film społecznościowy, w którym opowiedział o niezdolności starszych osób do korzystania z nowoczesnych technologii. Pokazuje prawdziwych bohaterów – wnuki i babcie: jeśli pierwszy używany do rozwiązywania wszystkich codziennych problemów online, drugi jest zmuszony poprosić o pomoc, nawet płacąc za paragon. «Internet jest dla mnie nieświadomie zamknięty», przyznaje żenująco starszy bohater. Staje się jasne, że to, co młodzi ludzie lubią, może znacznie ułatwić życie starszym krewnym. W tym samym czasie starsze pokolenie jest gotowe do opanowania mobilnego Internetu. Jedna z postaci w filmie podsumowuje: «Nigdy nie jest za późno, aby się uczyć».

Zdając sobie sprawę, że starsze pokolenie nie jest łatwe do zrozumienia zawiłości nowoczesnych technologii, Tele2 przygotował «Guide to the Mobile Internet». W przystępny sposób wyjaśniono, czym jest Internet, jak utworzyć konto użytkownika i pobrać aplikację. Przewodnik zawiera również sekcje «Komunikacja» i «Rozrywka». Z tych, użytkownicy dowiadują się o komunikacji w sieciach społecznościowych i będą mogli oglądać swoje ulubione programy telewizyjne i seriale telewizyjne w dogodnym czasie. W sekcji Zadania codzienne starsza generacja zostanie wprowadzona do przydatnych aplikacji. Na stronie promocji dostępna jest wersja online przewodnika, a wydrukowana instrukcja będzie dystrybuowana w salonach komunikacyjnych operatora.

Tele2 opracował szereg narzędzi, aby nauczyć starsze pokolenie, jak korzystać z mobilnego Internetu. Głównym z nich jest zestaw smartfonów z dużym ekranem, fabrycznie zainstalowanymi aplikacjami i «Mobilnym Przewodnikiem Internetowym». Zestaw jest dostępny w salonach komunikacyjnych Tele2 biorących udział w promocji. Operator oferuje zakup jednego z dwóch urządzeń w przystępnych cenach – Huawei Y6 Prime lub Samsung Galaxy J2 Core. Starsze pokolenie będzie również w stanie połączyć nową taryfę Tele2 «Social», która jest skierowana do preferencyjnych kategorii ludności.

Innym sposobem nauczania osób starszych o technologii będą konsultacje w tele2 monobrands uczestniczących w akcji. Starsze pokolenie będzie mogło uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące tego, czym jest Internet, jak instalować aplikacje i jak działają.

W zeszłym roku Tele2 rozpoczęła pierwszą fazę projektu «Dodaj babcię do przyjaciół». Kampania miała na celu zwrócenie uwagi na problem podziałów pokoleniowych i promowanie komunikacji osób starszych w przestrzeni internetowej. W rezultacie liczba użytkowników szybkiego internetu mobilnego wśród abonentów powyżej 50 roku życia w regionach projektu wzrosła o 25%. W ramach projektu Tele2 nakręcił również film społecznościowy, który zdobył ponad 12 milionów wyświetleń. Ponad 165 000 użytkowników zareagowało na to w mediach społecznościowych.

«W zeszłym roku Tele2 zaproponował usunięcie barier w komunikacji z bliskimi, aby dziadkowie mogli jako pierwsi wiedzieć o nowościach swoich wnuków. Po otrzymaniu wspaniałej odpowiedzi zdaliśmy sobie sprawę, że młodsze pokolenie nas wspiera i jest gotowe zmienić ustalone zasady. Postanowiliśmy więc kontynuować projekt i podnieść bardziej globalny problem nierówności pokoleniowej. Nie chodzi tylko o komunikację, ale o nieporównywalnie ułatwianie życia starszym krewnym. Aby to zrobić, wystarczy pomóc mojej babci opanować przewodnik Tele2 – i przenieść go do Internetu – skomentował dyrektor marketingu Tele2 Inna Hikednya.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *