Nie wyrzucaj butelki: 9 naprawdę przydatnych rzeczy, które dały nam «Brudne pióra»

Podczas gdy prezydent zapowiada długie majowe wakacje, a ludzie nie rozumieją, co z nimi zrobić – odpocząć, czy nie, jedna z wiosennych obligacji pozostaje nieelastyczna. To domek. I będzie musiał pracować, pomimo wszelkich dekretów. Ale nawet ciężar ogrodu może być zwolniony, jeśli wiesz, która strona go wziąć. Dla dobrych rad postanowiliśmy zwrócić się do spuścizny «Mglistych Długopisów» – rubryki słynnego programu «Bye All Homes», który od 18 lat swojego istnienia prezentuje światu tysiące oryginalnych pomysłów. Rubryka została zamknięta w 2010 roku, ale jej wynalazki nadal mogą zostać wprowadzone do użytku. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy pierwszą dziewiątkę.

Lejek, wazon, filtr i szklanki z plastikowej butelki

Do tego eksperymentu potrzebne będą plastikowe butelki. Górna część ruchu światła dłoni (i nożyczek) zamienia się w lejek. A jeśli pompujesz go klapą rajstop kapronowych, wkładając go między pokrywę a szyję, otrzymasz pełny filtr.

Gigantyczny filtr z taboru i arkuszy

Nawiasem mówiąc, o filtrze. Jeśli nie masz wystarczającej ilości miniaturowych urządzeń z ostatniego eksperymentu, możesz uczynić go analogiem niemal przemysłowej skali. Aby to zrobić, trzeba będzie tylko arkusze (jednak każda czysta szmatka będzie odpowiednia) i stołek (lub krzesło). I naczynie, w którym planujesz zebrać oczyszczoną ciecz.

Termos

Aby zrobić termos własnymi rękami, musisz znaleźć trochę więcej materiałów. Po pierwsze, są to już trzy plastikowe butelki, folia i izolacja (np. pianka lub pianka). Jedyny negatyw takiego termosu – jest mało prawdopodobne, aby zalać zimną wrzącą wodą. Ale napoje w około 60 stopniach (ciepło, nie twierdza) będzie dość wytrzymać.

Pokrywy są odkręcane

Jeśli masz na twardo słoik ogórków lub dżemu w kraju i nie przywiązujesz, jak można je otworzyć, rozejrzyj się. Na pewno gdzieś będzie cokół (najlepiej, że był silny) i śruba.

 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *