Legendarny hollywoodzki aktor Kirk Douglas umiera w wieku 103 lat

Legenda «złotego wieku» Hollywood, słynny amerykański aktor Kirk Douglas zmarł w wieku 103 lat. Jego odejście zostało ogłoszone przez rodzinę Kirka Douglasa.

«Dla świata był legendą, aktorem ze złotej ery kina, humanistą, którego zaangażowanie w sprawiedliwość i przyczynę, w którą wierzył, wyznacza standardy, do których wszyscy powinniśmy dążyć» – napisała rodzina w oświadczeniu.

Kirk Douglas jest zdobywcą Oscara, Złotym Globem, Złotym Niedźwiedziem, Emmy, Cesarem i Screen Actors Guild Awards. Douglas ma również własną gwiazdę na Walk of Fame. Zaczął występować w filmach w wieku 30 lat, pełna filmografia aktora ma 90 filmów. Jednym z najważniejszych dzieł Douglasa jest tytułowa rola w filmie Spartakus z 1960 roku. Pojawił się również w tak znanych filmach jak Ace in the Sleeve, The Oscars, Cactus Jack, Dr. Jekyll i Mr. Hyde, Fury, Cool Guys i Xena jest królową wojowników. Ostatnim dziełem jego kariery była główna rola w filmie «Illusion» (2004), w czasie kręcenia filmu aktor miał 87 lat.

W 1996 roku Kirk Douglas doznał udaru mózgu, z którego nie wyzdrowiał. Po chorobie nie mógł filmować.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *