Galina Wołczek, reżyserka i artystka «Modernist» zmarła w Moskwie

Galina Volchek, reżyserka, aktorka i artystka teatru «Modernist», zmarła w Moskwie. Na początku tygodnia była hospitalizowana z powodu problemów z sercem, później okazało się, że artystka zapadła w śpiączkę. Przez kilka dni Volchek był na respiratorze. Nie udało się jej uratować.

Śmierć Galiny Wołczek potwierdza służba prasowa teatru. Data pożegnania i miejsce pogrzebu zostaną ustalone w późniejszym terminie.

Volchek jest sowiecką i rosyjską aktorką teatralną i teatralną. Od 1972 roku była głównym dyrektorem «Modernist», a od 1989 roku została dyrektorem artystycznym teatru. W swojej karierze zagrała w filmach «Jesienny maraton», «Uważaj na samochód», «Król Lear», reżyseria w filmach-spektaklach «Historia zwyczajna», «Trzech towarzyszy», «Wiśniowy sad», «Trudni ludzie» i inne. Została odznaczona Orderami Bohatera Pracy i «Za zasługi dla Ojczyzny», tytułem Artysty Ludowego ZSRR, laureatem Nagrody Państwowej ZSRR i Nagrody Prezydenta.

Rostov artysta oskarża Channel One o plagiat

Rostov projektant Jewgienia Zubkov oskarżył Pierwszy Kanał o kradzież jego rysunki. Według artysty, przedstawiciele kanału bez pozwolenia wykorzystali jego lato do logo serialu «The Apprentice of Messing». Pisał o tym na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Niektóre litery są kopiowane w całości, podczas gdy inne są nieudolnie zbierane z ich elementów. Jestem w porządku z kopiowaniem do samodzielnego uczenia się lub z całkowitym przemyśleniem materiału źródłowego. Ale nie wtedy, gdy moja praca jest nadawana w prime time na «głównym kanale kraju» w prime time, zepsute przez ludzi, którzy nawet nie mają podstawowej wiedzy na temat kaligrafii – napisał projektant.

Opublikował porównanie logo serii i własnych prac pięć- i dwa lata temu. Obrazy pokazują, że litery «m», «a», «i» są w pełni kopiowane, a kilka kolejnych liter jest przedstawionych w podobnym stylu. W komentarzach do postów kilku prawników zaoferowało Eugene pomoc w przypadku procesu.

Napisy – litery, słowa, zwroty, zwroty utworzone w określonym stylu.
Evgeny zubkov jest artystą i redaktorem graficznym z Rostowa. Ukończył Akademię Architektury i Sztuki UFC. Jest autorem słynnej dystopijnej serii prac RUSSIA-2077.

161.RU pisał o Eugene wiele razy. W grudniu 2018 roku opublikowaliśmy ekskluzywny wywiad z artystą, w którym opowiedział o sobie i autora cyberpunka.

Metro, na żywo: właściciele legendarnego klubu Rostów przełożyli jego zamknięcie

Rostowski Klub «Underground» przy Alei Selmash będzie działał co najmniej do maja 2020 roku. Poinformował o tym właściciel instytucji Igor Jabinsky. W tym tygodniu strona metra została ponownie otwarta, gdzie opublikowała zapowiedzi koncertów do 17 kwietnia.

«Będziemy pracować na razie, ale nie na długo. Myślę, że będę się skończyć wynajem w czasie do maja. Nie ma sensu szukać nowego pokoju dla klubu. Głównym problemem jest to, że ludzie przestali chodzić na koncerty», powiedział Jabinsky w wywiadzie dla magazynu Who’s Chief.

Klub z 14-letnią historią miał zostać zamknięty 1 lutego – tego dnia miał zakończyć dzierżawę pomieszczeń dla metra. W listopadzie Igor Jabinsky postanowił nie przedłużać jego przedłużenia.

Legendarny hollywoodzki aktor Kirk Douglas umiera w wieku 103 lat

Legenda «złotego wieku» Hollywood, słynny amerykański aktor Kirk Douglas zmarł w wieku 103 lat. Jego odejście zostało ogłoszone przez rodzinę Kirka Douglasa.

«Dla świata był legendą, aktorem ze złotej ery kina, humanistą, którego zaangażowanie w sprawiedliwość i przyczynę, w którą wierzył, wyznacza standardy, do których wszyscy powinniśmy dążyć» – napisała rodzina w oświadczeniu.

Kirk Douglas jest zdobywcą Oscara, Złotym Globem, Złotym Niedźwiedziem, Emmy, Cesarem i Screen Actors Guild Awards. Douglas ma również własną gwiazdę na Walk of Fame. Zaczął występować w filmach w wieku 30 lat, pełna filmografia aktora ma 90 filmów. Jednym z najważniejszych dzieł Douglasa jest tytułowa rola w filmie Spartakus z 1960 roku. Pojawił się również w tak znanych filmach jak Ace in the Sleeve, The Oscars, Cactus Jack, Dr. Jekyll i Mr. Hyde, Fury, Cool Guys i Xena jest królową wojowników. Ostatnim dziełem jego kariery była główna rola w filmie «Illusion» (2004), w czasie kręcenia filmu aktor miał 87 lat.

W 1996 roku Kirk Douglas doznał udaru mózgu, z którego nie wyzdrowiał. Po chorobie nie mógł filmować.

Rostov’s Chat Chatter wygrywa konkurs dla dziennikarzy

Rostelecom był cyfrowym partnerem konkursu dziennikarzy Iskra South, który odbywa się corocznie przez think tank Expert-South. Krajowy Dostawca Technologii Cyfrowej wsparł kategorię Best Digital Publishing i zorganizował 100 Mb/s Wi-Fi dla gości i uczestników.

Zwycięzcą nominacji został felietonista Rusłan Melnikow za publikację «Chat-chatter». Materiał wprowadza czytelników w nowy trend na rynku pracy – przejście wstępnego wywiadu przy zatrudnianiu robota – chatbota. Rostelecom wręczył autorowi nagrodę specjalną – rozszerzony zestaw systemu Smart Home, który zapewnia bezpieczeństwo obudowy i możliwość zdalnego sterowania urządzeniami gospodarstwa domowego.

«W tym roku jury ekspertów i Rostelecom jednogłośnie zgodziły się na zwycięską pracę. Rusłan Melnikow znalazł ciekawy temat i w pełni go ujawnił w publikacji: przedstawił plusy i minusy nowej usługi, opinie stron i ekspertów, a co najważniejsze – pozostawił czytelnikowi prawo do wycofania się. Naszym celem jest uczynienie poparcia dla nominacji cyfrowej «Iskry Południa» dobrą tradycją, ponieważ jest to zgodne z naszą strategią. Już po raz dziewiąty Rostelecom organizuje federalny konkurs dziennikarzy i blogerów «Razem dla cyfrowej przyszłości» mający na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na cyfryzację kraju – powiedział Wiaczesław Plekhanow, dyrektor Departamentu Komunikacji Zewnętrznej makroregionu Rostelecomu.

Nominacja do digitalizacji w konkursie «Iskra Południa» już drugi rok. W tym sezonie zgłoszono do niego 18 prac z mediów regionalnych i regionalnych.

«Nieustannie pracujemy nad składem nominacji i dostosowujemy je do wpływu czasu. Digitalizacja jest tematem wiedzy specjalistycznej dla Rostelecom i jest dla nas bardzo istotna, więc tutaj cieszymy się, że możemy znaleźć wsparcie dla siebie nawzajem», powiedział Vladimir Kozlov, dyrektor generalny Expert South Analytical Center.

«Chcą mnie zniszczyć»: Koncert Nargiza Zakirova został odwołany ponownie w Rostowie

Uczestniczka projektu «Voice», piosenkarka Nargiz Sakirova, nazwała odwołanie jej koncertów w Rostowie i Krasnodarze «moralnym zniszczeniem». Napisała na swoim Instagramie o przyczynie niepowodzenia obu koncertów. W południowej stolicy piosenkarka miała wystąpić 13 lutego w Teatrze Gorkiego. Według piosenkarki, organizatorzy nie będą zwracać pieniędzy na bilety do publiczności.

– Mogę śmiało założyć, że akt odwołania wydarzeń, a także płatne nękanie w sieciach społecznościowych, został wyraźnie zaplanowany przez osoby zainteresowane moją twórczą i moralną destrukcją. Innym wyjaśnieniem tego idiotyzmu jest nadal trudne do znalezienia. Koncerty zostały odwołane z zupełnie niezrozumiałego powodu. Co więcej, nie można zwrócić biletów, jak się okazało, ponieważ «czekają na pieniądze od organizatorów, a nie ma pieniędzy na zwrot pieniędzy w kasie». O co więc chodzi? Promotorzy organizowali koncerty, potem sami odwołali, a ludzie nie mogą odzyskać swoich pieniędzy. Jedyna prośba do «organizatorów»: oddaj ludziom pieniądze! Nargiz napisał.

Korespondent 161.RU próbował uzyskać wyjaśnienia od dyrektora koncertu Nargiza Sakirovy – Władimira Korsunowa. Ale w momencie publikacji nie można było się z nim skontaktować.

161.RU napisał, że w sierpniu ubiegłego roku koncert w Rostowie również został odwołany w przeddzień występu, kiedy prawie wszystkie bilety zostały wyprzedane. Następnie piosenkarka obwiniła jej dawne centrum produkcyjne Malfa, które należy do Maxima Fadeeva. Rozwiązała kontrakt 10 sierpnia. Jeden z organizatorów pokazu w Rostowie, Wadim Magritsky, powiedział, że dla jego zespołu wiadomość o odwołaniu koncertu była również niespodzianką. Spełnili wszystkie warunki umowy i przesłali zaliczkę za wykonanie w całości. Organizatorzy nie mieli żadnych problemów ze zwrotem pieniędzy za bilety.

Pieniądze zostaną zwrócone: organizatorzy koncertu Nargiz Sakirova w Rostowie wyjaśnili odwołanie koncertu

Organizatorzy koncertu Nargiz Sakirova w Rostowie wyjaśnili powód jego odwołania. Oświadczenie agencji koncertowej MGM Group zostało opublikowane przez TASS. Pokaz piosenkarki miał odbyć się 13 lutego w Teatrze Gorkiego, ale wieczorem 8 lutego Nargiz napisała na swoich portalach społecznościowych, że koncert się nie odbędzie.

Oprócz występu Rostowa koncert w Krasnodarze został odwołany.

«Stało się to z przyczyn technicznych. Pieniądze zostaną zwrócone wszystkim w dniach koncertów – cytuje gazetę przedstawiciel agencji.

W sierpniu 2019 roku Nargiz miał wystąpić w Rostowie na dachu Galerii Astor. Ale potem występ również został odwołany. Było to zaskoczeniem dla organizatorów Rostowa, którzy wstępnie wymienili opłatę muzykom i spełnili wszystkie warunki.

Kirill Serebrennikov nakręci film o doktorze josef mengele

Reżyser Kirill Serebrennikov rozpoczął pracę nad nowym filmem. Variety pisze o tym. Taśma będzie oparta na francuskiej powieści «Zaginięcie Josepha Mengele» – o życiu nazistowskiego lekarza, który przeprowadzał eksperymenty medyczne na więźniach obozu koncentracyjnego.

«Film pokaże lata ucieczki zbrodniarza wojennego Josepha Mengele, który znalazł schronienie w Ameryce Południowej pod koniec II wojny światowej», pisze gazeta.

Autorem powieści jest Olivier Gez. Napisał książkę w 2017 roku. Olivier Gez pomoże Kirill Serebrennikov w pracy nad scenariuszem. Data premiery filmu nie została jeszcze określona.

W marcu 2019 roku Kirill Serebrennikov zdobył nagrodę «Nick» dla najlepszego reżysera filmu «Lato». A frontman grupy «Bestie» Roma Beast, który zagrał w tym filmie, otrzymał statuetkę w kategorii «Otwarcie roku».

Wcześniej 161.RU napisał, że w 2020 roku autor filmu «28 Panfilovs» Kim Druzhinin nakręci zdjęcie radzieckiego pilota myśliwca Lidii Litvyak, który zginął na niebie nad regionem Rostów. Poszukiwacze wciąż ustalają okoliczności jej śmierci.

Ratunek od zamknięcia: «Teatr 18» w Rostowie znalazł nową siedzibę

Drugi pokój został znaleziony na 18 linii niezależnego Rostowa «Teatr 18». Wkrótce trupa będzie oparta na 16 Linii. Zostało to ogłoszone na konferencji prasowej przez dyrektora artystycznego Jurija Muravitsky’ego.

«Teatr się rozrasie. Chcemy, aby życie się w nim zagoiło i potrzebujemy do tego miejsca. Pokój w Centrum Sztuki Makaronka pozostanie, a druga przestrzeń będzie na 16 linii. To właśnie tam uruchomimy nowy projekt, Open Area. Jest przeznaczony dla autorów i reżyserów inicjatywy. Najlepsze pomysły zostaną zawarte na naszej scenie. Tak więc teatr będzie miał nową funkcję – platformę toczenia – wyjaśnił Muravitsky.

Na początku lutego Jurij Muravitsky opowiedział o trudnej sytuacji w Teatrze 18 na swojej stronie na Facebooku. Khudruk zauważył, że teatr po raz pierwszy od wielu lat przyniósł prestiżową Nagrodę Złotej Maski do południowej stolicy i powiedział, że władze go nie popierają. Muravitsky dodał, że latem teatr może być zamknięty, ponieważ jest mało widzów.

Wcześniej 161.RU napisał, że rząd zareagował na kryzys «Teatru 18». Zastępca gubernatora Igor Guskov powiedział, że rząd jest gotowy dać pieniądze, ale najpierw chcą zobaczyć szacunki kosztów.

Basta idzie na rekord: raper zamierza być pierwszym z rosyjskich artystów, aby zebrać kompletny Luzhniki

Basta może ustanowić rekord na swoim solowym koncercie. Pisze o tym portal «Culturemania». Trzygodzinny koncert rapera odbędzie się 11 lipca w Łużniki Arena.

– Muzyk planuje sprzedać 85.000 biletów na koncert. Więc ustanowi rekord stadionu i stanie się pierwszym rosyjskim artystą, który wystąpi na głównej arenie piłkarskiej kraju z wielkim solowym koncertem – pisze gazeta.

Basta będzie obchodzić swoje 40-lecie 20 kwietnia. Na rocznicę wyda nowy album, który zaprezentuje na moskiewskim stadionie.

W Łużnikach wśród krajowych artystów, solowy koncert zagrała grupa «Kino» – w 1990 roku Victor Tsoi zgromadził 70 000 widzów. We współczesnej Rosji rekord frekwencji należy do grupy leningradzkiej. Siergiej Szurow sprzedał ponad 65 000 biletów na stadionie w Gazprom Arena w Sankt Petersburgu w 2019 roku.

161.RU napisał, że Basta został właścicielem SKA FC i planuje wesprzeć budowę nowego stadionu dla zespołu. Ponadto wiosną tego roku Basta otworzy własną restaurację w Rostowie.