«Ktoś nawet zrobił wrzód dla siebie.» Dlaczego rostowskich lekarzy odmówić szczepień przeciwko COVID-19

Całe piętro jest na urlopie macierzyńskim

Młody lekarz ze szpitala nr 20 ze sceptycyzmem należy do rosyjskiej szczepionki «Sputnik V» – został zakupiony najwięcej.

«Pamiętam, kiedy na początku grudnia powiedzieli szpitalowi, że będą musieli się zaszczepić. Nikt nie był szczęśliwy. Wszyscy mówią: «Nie, dziękuję, nie będziemy». Myśleliśmy, że po prostu z niego zrezygnująśmy i pojedziemy. Potem okazało się, że potrzebne są dobre powody , mówi mężczyzna.

Lekarz pamięta, jak lekarze, którzy pracowali na tym samym piętrze razem wymyślił, jak byłoby to możliwe, aby odmówić szczepienia.

Kto ma zapylanie, zapalenie trzustki, inne przewlekłe rany. Wydaje się, że ktoś sam skomponował nawet wrzód. Wymyślili wszystko do rozmazania – przyznał lekarz. «Byli też tacy, którzy zgodzili się na szczepienie, ale było ich dosłownie tylko kilka. Inni zrobili listę, dlaczego nie powinniśmy być szczepieni, i nie byliśmy już dotknięci.

Jedynym powodem, który sprawi, że medyk zmieni zdanie, jest groźba zwolnienia.

Jego kolega ze szpitala odmówił szczepionki z obawy, że lek opracowany w ciągu kilku miesięcy wpłynie na możliwość zostania matką.

«Często tak jest w przypadku nowych szczepionek. Jestem młody, nie mam dzieci – ogólnie rzecz biorąc, jest coś do stracenia. Nie zatrudniałem szczurów» – uciął lekarz.

Wczesną jesienią miała kovida: nie zauważyła żadnych objawów, przeciwciała objawiały się podczas badań. To sprawiło, że szczepienia były niepotrzebne.

«Na wszelki wypadek powiedziałem przełożonym, że planuję założyć rodzinę i zajść w ciążę w najbliższej przyszłości. W rzeczywistości nie jest to w planach. Ale można zajść w ciążę tylko sześć miesięcy po szczepieniu, i to zadziałało. Wiele kobiet lekarzy na moim piętrze powiedział to samo. Nikt nie zapytał, czy całe piętro pójdzie na urlop macierzyński. Powód został zaakceptowany, po prostu zostaliśmy sami» – dodała.

Inny pracownik szpitala nr 20 został zaszczepiony przeciwko COVID-19, ponieważ po tym, co zobaczył w «czerwonej» strefie bał się o swoich krewnych.

Mam dużą rodzinę. Dwie babcie, dziadek, rodzice – wszyscy mieszkają w tym samym domu. I regularnie idę do strefy. Oczywiście uważnie przestrzegaj środków bezpieczeństwa, zawsze dobrze myj pod prysznicem po rozmowie. Ale naprawdę boję się, że przyniosę infekcję do domu, a my stracimy kogoś w najstarszym ze względu na mnie. Nie chcę ich w czarnej torbie na gurney. Więc zaszczepiłem się i w końcu udało mi się trochę odpocząć.

Medyk dodał, że po wprowadzeniu szczepionki przez kilka dni źle się poczuł, ale ciało szybko wróciło do normy.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *