Bardziej wzruszające niż w filmach: 5 historii, które mogą być scenariuszem świątecznych filmów

Wystarczy zrobić kilka dobrych uczyń w tygodniu, aby świat się znacząco zmienił. Zebraliśmy pięć takich historii z różnych miast. Ich bohaterowie robili wszystko, co w ich mocy, aby uczynić innych milszymi. Spójrz, co się stało.

Wyszukiwane przez cały kraj

Pod koniec lata 2019 roku w lesie niżnym Nowogrodzie zaginęła pięcioletnia Sarina Avgonova. Ratownicy, śledczy i zwykli ludzie spieszą się, aby ją odnaleźć. Aby przeszukać lasy dzień i noc pochodzą nawet z sąsiednich miast. Wśród nich jest dziennikarz NN.RU. Jest jedyną dziewczyną w zespole poszukiwawczym. To ona dzwoni do dziecka, aby męskie głosy nie przestraszyły dziewczyny.

«Na początku nawigator wystraszył się, musieliśmy dojść do pewnego placu, ale był problem, wstaliśmy. Kiedy rozmawialiśmy, usłyszeliśmy pisk dziewczyny. Pracujemy nad odpowiedzią, a ja na to: «Sarina!» Pobiegliśmy, staraliśmy się jak najlepiej, aby powstrzymać emocje. Nie róbcie hałasu, aby nie przestraszyć dziecka – mówi dziennikarz.

Sarina znajduje się po trzech plus bolesnych dniach poszukiwań, wśród bureloma, w nocy, kiedy dzikie zwierzęta chodzą w pobliżu. Kiedy dziecko otrzymuje napój z wodą, dostaje się do butelki z martwym uchwytem. Ale najważniejsze jest to, że dziewczyna żyje i prawie bez szwanku.

Dziewczyna znaleziona w ciemności

Milion dziennie

Nienarodzone dziecko z Czelabińska jest poważnie diagnozowane, gdy jej matka jest w szóstym miesiącu ciąży. Lekarze ostrzegają, że dziewczynka urodzi się niepełnosprawna. Dla młodych rodziców, Aleksieja i Aleny Romanenko, ta wiadomość jest szokiem. Przyszła matka jest wysyłana na drugie badanie w regionalnym ośrodku okołoporodowym i natychmiast ostrzegła, że z taką patologią prawdopodobnie zostanie zaoferowana przerwać ciążę. Na koniec lekarz dodaje: «Mam nadzieję, że dokonasz właściwego wyboru!»

«Byliśmy zszokowani», mówi Alex. «Tego dnia nie poszedłem do pracy, oboje nie wiedzieliśmy, co robić dalej. Ten poniedziałek zamienił się w prawdziwy dzień żałoby. Skierowanie do ośrodka okołoporodowego było dopiero w piątek. Pisaliśmy o naszym problemie do przyjaciół, ale natychmiast zaczęli nas uspokoić, powiedzieć, że USG jest niedokładną nauką, że konieczne jest dokładnie sprawdzenie. Tego samego dnia udaliśmy się na USG do prywatnego centrum medycznego, ale tam potwierdzono, że jest problem. Zdawaliśmy sobie już sprawę, że w klinice okołoporodowej będziemy przekonani do aborcji, a dziecko nie jest lokatorem.

Młoda rodzina nie poddaje się i szuka możliwych rozwiązań problemu. Okazuje się, że niezbędna operacja jest przeprowadzana w Niemczech, ale kosztuje milion rubli. Aleksiej i Alena nie mają takich pieniędzy. Następnie publikują post na portalach społecznościowych, gdzie proszą o wsparcie. Na wezwanie odpowiedziały dziesiątki tysięcy osób.

«Maksymalna kwota przelewu wynosiła 35 000, to pieniądze od osoby, którą znam osobiście», mówi Czelabińsk. «A najlepsze to 150, 300 i 500 rubli. Sprawdliśmy się, że dzieci są zbierane na leczenie około 100.000 miesięcznie, a oto taka suma! Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim!

Niezbędną kwotę można zebrać w ciągu 24 godzin. Ale wtedy młoda rodzina odmawia wizy do Niemiec. Lekarze z Petersburga przychodzą na ratunek. Wykonują bezpłatną operację wewnątrzmaciczną i kilka innych w pierwszych dniach życia dziecka. Teraz rodzina jest w odwyku i szuka tych, do których zwrócić milion.

Tablica charytatywna

Wielu artystów jest znanych ze swoich talentów, aby sprzedawać najdziwniejsze rzeczy za najbardziej niewyobrażalne pieniądze. Nowosybirsk autor Artem Loskutov jest jednym z nich. Na swoich stronach w sieciach społecznościowych organizuje aukcje, sprzedając prace. Ten plakat za 41 tysięcy rubli sprzeda, a następnie trzy ciosy z pałką na płótnie – za 55,5 tys.

W tym samym czasie, gdzieś w Moskwie, fundacja charytatywna zbiera pieniądze dla dzieci, które potrzebują pomocy, pomaga podopiecznym przezwyciężyć wady serca, porażenie mózgowe, niewydolność nerek i inne poważne choroby i nieprawidłowości.

Znany rosyjski sygnalista Aleksiej Nawalny leci do Nowego Jorku, aby nakręcić kolejne śledztwo niemal detektywistyczne i otworzyć oczy światu na relacje między dziennikarzem Naili Asker-zade i bankierem Andriejem Kostinem. Jednym z głównych dowodów na to jest ten sam znak wygrawerowany «Andrei Kostin, nie zapomnij, jesteśmy tą samą krwią. Kocham cię, Naila, 2015.»

Kilka dni po premierze filmu dowody tajemniczo znikają z ławki. Wkrótce znajduje się na aukcji – nowosybirsk artysta wystawia na sprzedaż tablicę, piekło jak zaginiony. Komentatorzy postu, którzy twierdzą, że widzieli znak w parku wcześniej, potwierdzają, że to ona. Chociaż sam artysta twierdzi, że jest to «znaleziony obiekt».

Wystawa idzie pod młotek za półtora miliona, a artysta przekazuje cały dochód na konto fundacji charytatywnej.

Anioł dla kotów

W 2000 roku, absolwent UrSU Jewgienij Senkow, spacerując po parku, spotyka kobietę, która nazywa kota, wspiął się na drzewo. Chce pomóc kobiecie, ale nie ma specjalnego sprzętu ani umiejętności wspinaczkowych.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *