W regionie Rostów więźniowie pokazali krokodyla członkowi Izby Publicznej Federacji Rosyjskiej

Dmitrij Nosow, członek komisji Izby Publicznej Federacji Rosyjskiej w sprawie bezpieczeństwa i interakcji z ONC, który odwiedził kolonię karną nr 15, pokazano krokodyla. Od 10 lat mieszka w żywym zakątku lekkiej jednostki. Nazwa krokodyla, jak powinno być , – Gen.

Jak poinformował portal 161.RU w służbie prasowej regionalnej administracji Gufsin, zwierzę zostało przekazane kolonii przez krewnych więźniów. Nadal nie wiadomo, skąd go dostali. Na początku krokodyl łatwo zmieścił się w dłoni. Teraz jego długość osiągnęła dwa metry, a zoologowie twierdzą, że nie jest to granica – krokodyle nilowe rosną przez całe życie.

Sami więźniowie zbudowali dwa pomieszczenia dla Gene: lato – na ulicy, zima – w pokoju. Raz w tygodniu zwierzę jest karmione jedzeniem z jadalni działającej w kolonii. Ponadto więźniowie często sami przynoszą mu jedzenie.

«To dwudłowiowy krokodyl, agresywny. Mieszka tam od ponad 10 lat. Jest to bardzo niezwykłe i prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek był w tej kolonii, skojarzył się z tym krokodylem – podzielił się wrażeniem Dmitrija Nosowa.

Krokodyl nie jest jedynym mieszkańcem żywego zakątka kolonii. Wcześniej były egzotyczne zwierzęta. Na przykład, kilka lat temu tutaj próbował hodować strusie, ale sprawa utknęła w martwym punkcie. Potem przywieźli wilka, którego chcieli krzyżować z psami służbowymi. Eksperyment nie powiódł się, a zwierzę zostało podane w dobrych rękach.

Przeniesienie babci do Internetu: mieszkańcy Rostowa nad Donem zaoferowali udział w akcji

Operator komórkowy Tele2 rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę kampanię społeczną «Bring Your Grandmother to the Internet». Jego celem jest zwrócenie uwagi na niedogodności, z jakimi boryka się starsze pokolenie ze względu na niezdolność do korzystania z nowoczesnych technologii. Projekt Tele2 ma na celu edukowanie osób starszych na temat mobilnego Internetu i opanowanie jego możliwości.

Mobilny Internet skupia aktywnych użytkowników Internetu i dystansuje się od nich starsze pokolenie, które nie nadąża za rozwojem technologii cyfrowych. Tele2 uważa, że wnuki mogą stać się przewodnikami osób starszych do świata Internetu. W ich mocy, aby uczynić życie bliskich znacznie łatwiejsze, nauczanie korzystania z popularnych usług i aplikacji.

Kamerzysta nakręcił film społecznościowy, w którym opowiedział o niezdolności starszych osób do korzystania z nowoczesnych technologii. Pokazuje prawdziwych bohaterów – wnuki i babcie: jeśli pierwszy używany do rozwiązywania wszystkich codziennych problemów online, drugi jest zmuszony poprosić o pomoc, nawet płacąc za paragon. «Internet jest dla mnie nieświadomie zamknięty», przyznaje żenująco starszy bohater. Staje się jasne, że to, co młodzi ludzie lubią, może znacznie ułatwić życie starszym krewnym. W tym samym czasie starsze pokolenie jest gotowe do opanowania mobilnego Internetu. Jedna z postaci w filmie podsumowuje: «Nigdy nie jest za późno, aby się uczyć».

Zdając sobie sprawę, że starsze pokolenie nie jest łatwe do zrozumienia zawiłości nowoczesnych technologii, Tele2 przygotował «Guide to the Mobile Internet». W przystępny sposób wyjaśniono, czym jest Internet, jak utworzyć konto użytkownika i pobrać aplikację. Przewodnik zawiera również sekcje «Komunikacja» i «Rozrywka». Z tych, użytkownicy dowiadują się o komunikacji w sieciach społecznościowych i będą mogli oglądać swoje ulubione programy telewizyjne i seriale telewizyjne w dogodnym czasie. W sekcji Zadania codzienne starsza generacja zostanie wprowadzona do przydatnych aplikacji. Na stronie promocji dostępna jest wersja online przewodnika, a wydrukowana instrukcja będzie dystrybuowana w salonach komunikacyjnych operatora.

Tele2 opracował szereg narzędzi, aby nauczyć starsze pokolenie, jak korzystać z mobilnego Internetu. Głównym z nich jest zestaw smartfonów z dużym ekranem, fabrycznie zainstalowanymi aplikacjami i «Mobilnym Przewodnikiem Internetowym». Zestaw jest dostępny w salonach komunikacyjnych Tele2 biorących udział w promocji. Operator oferuje zakup jednego z dwóch urządzeń w przystępnych cenach – Huawei Y6 Prime lub Samsung Galaxy J2 Core. Starsze pokolenie będzie również w stanie połączyć nową taryfę Tele2 «Social», która jest skierowana do preferencyjnych kategorii ludności.

Innym sposobem nauczania osób starszych o technologii będą konsultacje w tele2 monobrands uczestniczących w akcji. Starsze pokolenie będzie mogło uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące tego, czym jest Internet, jak instalować aplikacje i jak działają.

W zeszłym roku Tele2 rozpoczęła pierwszą fazę projektu «Dodaj babcię do przyjaciół». Kampania miała na celu zwrócenie uwagi na problem podziałów pokoleniowych i promowanie komunikacji osób starszych w przestrzeni internetowej. W rezultacie liczba użytkowników szybkiego internetu mobilnego wśród abonentów powyżej 50 roku życia w regionach projektu wzrosła o 25%. W ramach projektu Tele2 nakręcił również film społecznościowy, który zdobył ponad 12 milionów wyświetleń. Ponad 165 000 użytkowników zareagowało na to w mediach społecznościowych.

«W zeszłym roku Tele2 zaproponował usunięcie barier w komunikacji z bliskimi, aby dziadkowie mogli jako pierwsi wiedzieć o nowościach swoich wnuków. Po otrzymaniu wspaniałej odpowiedzi zdaliśmy sobie sprawę, że młodsze pokolenie nas wspiera i jest gotowe zmienić ustalone zasady. Postanowiliśmy więc kontynuować projekt i podnieść bardziej globalny problem nierówności pokoleniowej. Nie chodzi tylko o komunikację, ale o nieporównywalnie ułatwianie życia starszym krewnym. Aby to zrobić, wystarczy pomóc mojej babci opanować przewodnik Tele2 – i przenieść go do Internetu – skomentował dyrektor marketingu Tele2 Inna Hikednya.

Ratownicy Rostowa podnieśli 130-kilogramowego emeryta, który spadł z łóżka

W Dzielnicy Kolejowej w Rostowie starsza kobieta spadła z łóżka i nie mogła wstać sama. Cały zespół ratowników rostowskich został wysłany na pomoc emerytowi, służba prasowa wydziału miejskiego Państwowego i Pogotowia Ratunkowego pisze.

«Wezwanie przyszło z domu na placu pracy. W jednym z mieszkań leżał chory z nadwagą. Odwróciła się niedbale i upadła na bok łóżka. Ratownicy przybyli, ostrożnie podnieśli kobietę i umieścili ją na miejscu – czytamy w oświadczeniu.

Kobieta ważyła 130 kilogramów. Jej sąsiad szukał pomocy. Służby ratownicze dodały, że regularnie pomagają leżącym lub ciężkim pacjentom. W ciągu ostatniego tygodnia, było więcej niż dziesięć połączeń tego rodzaju.

Wcześniej 161.RU poinformował, że 18-letni chłopiec uratował niepełnosprawną kobietę z pożaru w Kamieńsku-Szachtynu. Nawet nie wiedziała, co się stało.

Nie zdziw się, jeśli twój kot jest gruby: 8 zasad zdrowego życia zwierząt domowych od weterynarza

Po uznanej historii z Aeroflot, który odmówił wpuszczenia do salonu grubego kota Victora, właściciele kotów będą mogli przeczytać radę weterynarza, jak dbać o zwierzęta, że nigdy nie chorują, byli radowi, radośni i zadowoleni ze swoich właścicieli. Weterynarz Natalia Cheremitsina wie z pierwszej ręki, co właściciele mogą przynieść swoje zwierzęta. Powiedziała mi, jakie powinno być idealne życie kota domowego.

Zasada pierwsza. Regularnie idź do lekarza

Regularność badań u weterynarza zależy od wieku, płci i rasy kota.

U zwierząt rasowych możliwe są choroby genetyczne, więc należy je jak najszybciej zabrać do pierwotnego odbioru, a w przyszłości – często badane. U zwykłych kotów choroby genetyczne nie zdarzają się, więc mogą być zabrane do lekarza po raz pierwszy w późniejszym wieku.

Jeśli masz kotka, powinien udać się do lekarza na wstępną kontrolę w celu leczenia robaków lub pasożytów zewnętrznych.

«Aby zminimalizować ryzyko zachorowania na chorobę zakaźną w klinice, procedury można wykonać samodzielnie w domu», mówi Natalia Cheremitsina. – W sklepie zoologicznym konsultanci doradzią ci leki na pasożyty, a ty będziesz mógł samodzielnie wykonać leczenie. Pierwszą szczepionkę umieszcza się w ciągu ośmiu tygodni, drugą – po 12 tygodniach. Jeśli właściciel ma taką możliwość, zalecamy postawienie zakładu na kolejne 16 tygodni. To jest idealne.

Jeśli masz dorosłe zwierzę, należy je również zaszczepić i leczyć.

«Jeśli kot ma więcej niż trzy lata, zalecamy minimalne badanie przesiewowe, które obejmuje badania krwi – ogólne i biochemiczne, a także analizę moczu. U kotów nie ma znaczenia, o której porze dnia mocz jest zbierany, ale ważne jest, aby był on zbierany z nowej tacy, która jest obsługiwana przez mniej niż sześć miesięcy – zauważa lekarz.

Oczywiście, trzeba monitorować stan kota i pomiędzy badaniami profilaktycznymi.

«Z reguły choroba zaczyna się objawiać, gdy siły kompensacyjne organizmu są już wyczerpane», mówi Natalia. -To jest to, co ambulatorium jest dla, gdy przychodzisz raz w roku lub sześć miesięcy, w zależności od zaleceń pierwotnego przyjęcia. Ale jeśli widziałeś swojego kota lub kota wydalającego się z oczu, które wcześniej nie istniały, wymioty, biegunka, zobaczyłeś, że kot stracił dużo wagi, a ty nie dążyłeś do tego celu, jest to wyraźnie objawy choroby.

Bardziej uważni właściciele mogą zauważyć nadmierne pragnienie i oddawanie moczu, zmianę koloru i stężenia moczu, zmianę koloru stolca, dodatkowe wtrącenia w nim. W takim przypadku należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

«Często właściciele mają tendencję do oglądania przez tydzień. W żadnym wypadku nie ma takiej potrzeby. Im szybciej właściciel się obróci, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie wyleczony – zauważa Natalia.

Zasada druga. Równowaga podczas karmienia

Według Natalii, nie jest tak ważne, niż karmić kota – domowe jedzenie lub specjalne jedzenie, najważniejsze jest utrzymanie równowagi składników odżywczych – białek, tłuszczów, węglowodanów, błonnika. Każdy kot ma swoją własną normę, która zależy od wagi, tempa metabolizmu i innych parametrów.

«Dawanie jedzenia jest o wiele wygodniejsze i łatwiejsze, ponieważ równowaga jest już obserwowana. Wystarczy przestrzegać grama: spójrz na stół na opakowaniu, mówi, jaka jest norma dla twojego kota dziennie. Jedyną rzeczą jest to, że ta tabela nie uwzględnia tempa przemiany materii, mówi Natalia. -Jeśli ściśle trzymać się tego stołu, a twój kot zacznie się tłuszczu, odpowiednio, zasada ta nie pasuje do niej, należy zmniejszyć o około 10%. I odwrotnie: jeśli schudnie na tej normie, konieczne jest jej zwiększenie.

Jeśli chodzi o klasę paszy, Natalia jest pewna, że każdy przypadek jest inny.

«Zdarza się, że najlepsze i najdroższe jedzenie nie nadaje się dla twojego kota. Z drugiej strony, jedzenie w klasie ekonomicznej jest idealne», mówi. «Zawsze polecam właścicielom, aby skupili się na swoim zwierzaku. Jeśli przyjdziesz do sklepu zoologicznego, będziesz polecany prawie co miesiąc nową żywnością. Nie zalecamy częstych zmian paszy, ponieważ jest to stresujące dla zwierzęcia. A jeśli karmisz całe życie kota z pewną marką, widzisz, że jesteś zadowolony ze wszystkiego: kot dobrze je to jedzenie, nie ma wymiotów, zaburzeń stolca, błyszczących włosów do włosów, więc ta dieta kota jest odpowiednia i nie ma potrzeby, aby go zmienić. Zwłaszcza, że zmiana diety może prowadzić do pewnych problemów.

Niektórzy lekarze zalecają karmienie kotów dwa razy dziennie, ale Natalia nie jest zwolenniczką tej opcji.

«Koty są drapieżnikami i mają tendencję do wielokrotnego podawania codziennie. Fakt, że w dzikich kotach można polować do 100 razy dziennie. Tak, nie zawsze jest to udane polowanie, ale posiłek może osiągnąć 20-30 razy dziennie. Są to małe porcje, ale nadal – zauważa weterynarz.

Rostowscy strażnicy graniczni uratowali kaczkę, szukając kłusowników

Rostów straży granicznej podczas nalotu w Taganrog Bay uratował dziką kaczkę i nakręcony ładny film o tym. O zdarzeniu poinformowała służba graniczna don.

«Tej nocy zatrzymano kilku kłusowników. A rano poszliśmy na najazd na punkty, w których kłusownicy mogą umieścić swoje sieci. Dotarliśmy do Zatoki Taganrog, znaleźliśmy tam sieci, a w nich – dziką kaczkę. Gdyby została znaleziona później, umarłaby – podała służba prasowa departamentu.

Ptak zaplątał się w sieci kłusownicze i nie mógł wydostać się na własną rękę. Straż graniczna wciągnęła siatkę na pokład, przecięła ją, uwolniła pierzastą i wypuściła kaczkę na wolność.

Wcześniej 161.RU poinformował, że właściciel sklepu zoologicznego w Kirowie wyszedł kot bez łapy i uczynił jej asystenta. Kobieta nazwała zwierzaka na cześć holenderskiego profesora.

Panda jechała kabrioletem na ulicach Rostowa

W Rostowie na moście Woroszyłow mieszkańcy zauważyli pandę, która najpierw przetoczyła się w białym kabriolet, a następnie w bagażniku innego samochodu. Oczywiście ludzie wyjęli smartfony i na na zrobili zabawny film. Nagranie zostało opublikowane w Rostowie Głównym – Rostów nad Donem w VKontakte.

Mieszkańcy Rostowa spekulowali, że mężczyzna w stroju pandy może być znany w mieście i po prostu ukrywa się w ten sposób.

«Galustian jest w drodze z filmowania», użytkownicy żartobliwie zasugerował w komentarzach do postu.

Niezależnie od tego, czy jest to celebryta, czy nie, nadal jest tajemnicą. Puszysta noworoczna maska pandy zakryła twarz mężczyzny, ale większość niedźwiedzia rostowskiego przymiła mu.

W Rostowie otwarto wystawę całosenerów ze świniami wodnymi

Rostov zoo otworzyło całosezonową wystawę wycieków wody – jest to nazwa gatunku capybara. Przenieśli się do nowoczesnej obudowy. Jest to napisane przez służby prasowe zoo.

«Wolierka została zbudowana z naturalnych materiałów i urządzona w tropikalnym stylu. Większość życia te gryzonie spędzają w wodzie, wewnątrz dla nich jest przestronny basen z podgrzewaną wodą. Jest też przytulne gniazdo siana, w którym te zwierzęta lubią drzemkę – napisano w oświadczeniu.

Zoo dodało, że gryzonie oceniły obudowę i natychmiast przetestowały basen.

Wystawa kapibarowa została otwarta obok bażanta na placu w pobliżu fontanny. Kapibara można oglądać codziennie od 8:00 do 18:00.

Wcześniej 161.RU poinformował, że w zoo w Rostowie urodził się kolejny kangur. W tym roku został trzecim dzieckiem urodzonym w przedszkolu.

Świnia-podróżnik uciekł ponownie: Micropig Asa lubił wychodzić z domu

Wczoraj, 29 listopada, Micropig Asia zaginął o 19:20 na ulicy Kommunarov (Pan Berberovka) w pobliżu 17 szkoły. Właściciel prosiąt nie mógł go znaleźć i napisał post na portalach społecznościowych z prośbą o pomoc. Powiedział 161.RU, że po jej pierwszej podróży Asy zaczęła uciekać.

«Lubiła uciekać z domu i zaczęła to robić cały czas. Wczoraj znowu uciekłem, najwyraźniej przez długi czas», powiedział Alexander Sidenko, właściciel prosiąt, 161.RU.

Sidorenko poprosił wszystkich, którzy widzieli Asyę, aby zgłosili jej miejsce pobytu i zwrócili ją właścicielowi. Możesz zadzwonić pod numer: 7 919 880-96-99.

Wcześniej 161.RU opowiedziała historię świni Asi, która opuściła swojego pana i udała się do Berberovki. Następnie właścicielowi udało się znaleźć swojego zwierzaka.

Trojaczki uroczych małp urodzonych w zoo w Rostowie

Rostov zoo opublikowało zdjęcia nowo narodzonych małp. W rodzinie zwykłej żyli trojaczki. Służby prasowe zoo powiedział, że dwa młode są karmione przez matkę, a jeden na sztuczne karmienie.

«Matka i ojciec Uljówki Syberyk zostali rodzicami trojaczków. Dzieci urodziły się 11 marca ważące 30 gramów, przez półtora miesiąca przybrały na wadze. Ulya i Siberiak już zaczęły opuszczać młode na chwilę, a oni zaczęli powtarzać dla starszych i spróbować ich jedzenia – różnych owoców – powiedział w oświadczeniu.

Ostatnio zoo pokazało, jak wygląda mały kangur, nie tak dawno urodzony w kilku kangurach Bennett. To nie pierwszy raz, kiedy zajrzał z torby matki, ale jeszcze nie wyszedł – jest samoinsesesing.

161.RU napisał, że nasze zoo umieściło szczegółowe instrukcje, jak pomóc zwierzętom podczas pandemii koronawirusów. Dyrektor zoo, Aleksandr Jadobin, wyjaśnił, że instrukcje zostały umieszczone nie dlatego, że zoo jest w niebezpieczeństwie, ale dlatego, że mieszkańcy często proszą o pomoc.

Bardziej wzruszające niż w filmach: 5 historii, które mogą być scenariuszem świątecznych filmów

Wystarczy zrobić kilka dobrych uczyń w tygodniu, aby świat się znacząco zmienił. Zebraliśmy pięć takich historii z różnych miast. Ich bohaterowie robili wszystko, co w ich mocy, aby uczynić innych milszymi. Spójrz, co się stało.

Wyszukiwane przez cały kraj

Pod koniec lata 2019 roku w lesie niżnym Nowogrodzie zaginęła pięcioletnia Sarina Avgonova. Ratownicy, śledczy i zwykli ludzie spieszą się, aby ją odnaleźć. Aby przeszukać lasy dzień i noc pochodzą nawet z sąsiednich miast. Wśród nich jest dziennikarz NN.RU. Jest jedyną dziewczyną w zespole poszukiwawczym. To ona dzwoni do dziecka, aby męskie głosy nie przestraszyły dziewczyny.

«Na początku nawigator wystraszył się, musieliśmy dojść do pewnego placu, ale był problem, wstaliśmy. Kiedy rozmawialiśmy, usłyszeliśmy pisk dziewczyny. Pracujemy nad odpowiedzią, a ja na to: «Sarina!» Pobiegliśmy, staraliśmy się jak najlepiej, aby powstrzymać emocje. Nie róbcie hałasu, aby nie przestraszyć dziecka – mówi dziennikarz.

Sarina znajduje się po trzech plus bolesnych dniach poszukiwań, wśród bureloma, w nocy, kiedy dzikie zwierzęta chodzą w pobliżu. Kiedy dziecko otrzymuje napój z wodą, dostaje się do butelki z martwym uchwytem. Ale najważniejsze jest to, że dziewczyna żyje i prawie bez szwanku.

Dziewczyna znaleziona w ciemności

Milion dziennie

Nienarodzone dziecko z Czelabińska jest poważnie diagnozowane, gdy jej matka jest w szóstym miesiącu ciąży. Lekarze ostrzegają, że dziewczynka urodzi się niepełnosprawna. Dla młodych rodziców, Aleksieja i Aleny Romanenko, ta wiadomość jest szokiem. Przyszła matka jest wysyłana na drugie badanie w regionalnym ośrodku okołoporodowym i natychmiast ostrzegła, że z taką patologią prawdopodobnie zostanie zaoferowana przerwać ciążę. Na koniec lekarz dodaje: «Mam nadzieję, że dokonasz właściwego wyboru!»

«Byliśmy zszokowani», mówi Alex. «Tego dnia nie poszedłem do pracy, oboje nie wiedzieliśmy, co robić dalej. Ten poniedziałek zamienił się w prawdziwy dzień żałoby. Skierowanie do ośrodka okołoporodowego było dopiero w piątek. Pisaliśmy o naszym problemie do przyjaciół, ale natychmiast zaczęli nas uspokoić, powiedzieć, że USG jest niedokładną nauką, że konieczne jest dokładnie sprawdzenie. Tego samego dnia udaliśmy się na USG do prywatnego centrum medycznego, ale tam potwierdzono, że jest problem. Zdawaliśmy sobie już sprawę, że w klinice okołoporodowej będziemy przekonani do aborcji, a dziecko nie jest lokatorem.

Młoda rodzina nie poddaje się i szuka możliwych rozwiązań problemu. Okazuje się, że niezbędna operacja jest przeprowadzana w Niemczech, ale kosztuje milion rubli. Aleksiej i Alena nie mają takich pieniędzy. Następnie publikują post na portalach społecznościowych, gdzie proszą o wsparcie. Na wezwanie odpowiedziały dziesiątki tysięcy osób.

«Maksymalna kwota przelewu wynosiła 35 000, to pieniądze od osoby, którą znam osobiście», mówi Czelabińsk. «A najlepsze to 150, 300 i 500 rubli. Sprawdliśmy się, że dzieci są zbierane na leczenie około 100.000 miesięcznie, a oto taka suma! Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim!

Niezbędną kwotę można zebrać w ciągu 24 godzin. Ale wtedy młoda rodzina odmawia wizy do Niemiec. Lekarze z Petersburga przychodzą na ratunek. Wykonują bezpłatną operację wewnątrzmaciczną i kilka innych w pierwszych dniach życia dziecka. Teraz rodzina jest w odwyku i szuka tych, do których zwrócić milion.

Tablica charytatywna

Wielu artystów jest znanych ze swoich talentów, aby sprzedawać najdziwniejsze rzeczy za najbardziej niewyobrażalne pieniądze. Nowosybirsk autor Artem Loskutov jest jednym z nich. Na swoich stronach w sieciach społecznościowych organizuje aukcje, sprzedając prace. Ten plakat za 41 tysięcy rubli sprzeda, a następnie trzy ciosy z pałką na płótnie – za 55,5 tys.

W tym samym czasie, gdzieś w Moskwie, fundacja charytatywna zbiera pieniądze dla dzieci, które potrzebują pomocy, pomaga podopiecznym przezwyciężyć wady serca, porażenie mózgowe, niewydolność nerek i inne poważne choroby i nieprawidłowości.

Znany rosyjski sygnalista Aleksiej Nawalny leci do Nowego Jorku, aby nakręcić kolejne śledztwo niemal detektywistyczne i otworzyć oczy światu na relacje między dziennikarzem Naili Asker-zade i bankierem Andriejem Kostinem. Jednym z głównych dowodów na to jest ten sam znak wygrawerowany «Andrei Kostin, nie zapomnij, jesteśmy tą samą krwią. Kocham cię, Naila, 2015.»

Kilka dni po premierze filmu dowody tajemniczo znikają z ławki. Wkrótce znajduje się na aukcji – nowosybirsk artysta wystawia na sprzedaż tablicę, piekło jak zaginiony. Komentatorzy postu, którzy twierdzą, że widzieli znak w parku wcześniej, potwierdzają, że to ona. Chociaż sam artysta twierdzi, że jest to «znaleziony obiekt».

Wystawa idzie pod młotek za półtora miliona, a artysta przekazuje cały dochód na konto fundacji charytatywnej.

Anioł dla kotów

W 2000 roku, absolwent UrSU Jewgienij Senkow, spacerując po parku, spotyka kobietę, która nazywa kota, wspiął się na drzewo. Chce pomóc kobiecie, ale nie ma specjalnego sprzętu ani umiejętności wspinaczkowych.