A co z Gołubiewem? Który z rozmówców Doniecka zaszczepić się zaszczepiony od COVID-19

Masowe szczepienia przeciwko nowemu zakażeniu koronawirusem oficjalnie rozpoczęły się w regionie Rostów ponad tydzień temu, ale lekarze, nauczyciele i urzędnicy zaczęli szczepić wcześniej. Około 5500 mieszkańców Doniecka otrzymało zastrzyk szczepionki. Dowiedziałem się, którzy urzędnicy i główni lekarze szpitali kotłowych zgodzili się zaszczepić i jak się czują.

Gubernator Wasilij Gołubiew nie szczepić, ale obiecuje.

«Pociski zbliżają się coraz bliżej. Jeden z asystentów, z którymi nie miałem kontaktu, teraz wraca do zdrowia. Polecono mi odłożyć dni na dziesięć dni, złożyć test, a następnie podjąć ostateczną decyzję o szczepieniu. Ale na pewno to zrobię» – powiedział Gołubiew na konferencji prasowej 26 stycznia.

Kierownik miasta Rostov Aleksiej Logwinienki również nie był w sali szczepień. Jak poinformowano nas w służbie prasowej administracji, zamierza się zaszczepić później.

Jego kolega i szef – szef miasta, przewodniczący Gordum, Nayada Nayarokhina – został zaszczepiony «na drugi dzień». Prawie 70-letnia kobieta «czuje się świetnie».

«Nie czuję żadnych zmian», powiedział serwis prasowy Gordum.

Wiaczesław Korobka, główny lekarz Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Rostowie, podał pierwsze wstrzyknięcie 26 listopada, a 16 grudnia zakończył szczepienie drugą dawką.

«Wystąpiło lekkie złe samopoczucie: trzy lub cztery dni po pierwszym szczepieniu, jeden dzień po drugim. Temperatura nie poszła w górę, ale było poczucie, że coś jest nie tak. Warunek jest jak przed przeziębieniem, niektóre bóle mięśni,» Box powiedział 161.RU.

Tymczasowa szefowa departamentu zdrowia publicznego Olga Barladyan nie będzie musiała być szczepiona: miała koronawirus. Nowy lekarz główny 20 szpitala Vagan Sarkisian, minister zdrowia regionu Jurij Kobzev i szef Don Rospotrebnadzor Jewgienia Kowaliowa już w obliczu choroby.

Siergiej Tyurin, szef centrum monitorowania COVID-19, miał umiarkowaną chorobę.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *